/Jak zdobyć walutę na wakacje?
Kantor Cent

Jak zdobyć walutę na wakacje?

Wraz z nadejściem sezonu wakacyjnego kantory stacjonarne oraz internetowe odnotowują wzmożony wzrost zainteresowania. Warto zatem zdobyć walutę na wakacje dużo wcześniej, niż tuż przed zaplanowanym wyjazdem. Po pierwsze zyskamy na tym finansowo, gdyż długo przed początkiem sezonu będzie ona dużo tańsza, po drugie zaoszczędzimy sobie niepotrzebnych nerwów. Jak zdobyć walutę na wakacje?

Istnieje wiele sprawdzonych sposób na zdobycie waluty na wakacje. Banki, kantory stacjonarne, kantory internetowe oraz wymiana na platformach społecznościowych to najpopularniejsze z nich. Z której opcji warto skorzystać?

Banki

Wymiana waluty w banku to stosunkowo najmniej korzystny dla nas sposób na zdobycie waluty na wakacje, dlatego powinniśmy korzystać z niego tylko w wyjątkowych sytuacjach lub jeśli chcemy wymienić naprawdę duże kwoty.

Przede wszystkim banki utrzymują bardzo duże spready, czyli różnice między kursem zakupu a sprzedaży. Z kolei na ich korzyść przemawia bezpieczeństwo transakcji.

Kantory stacjonarne

Kantory stacjonarne to zdecydowanie najpopularniejszy i najbardziej korzystny sposób wymiany walut.

Szukając dobrego kantoru, zwracajmy uwagę na jego renomę, proponowane ceny czy długoletnią obecność na rynku. Gronem zadowolonych klientów może pochwalić się Kantor Cent, także ze względu na możliwość negocjacji cen waluty. Usytuowany w samym centrum Wrocławia, zaledwie 50 metrów od Rynku, jest chętnie odwiedzany zarówno przez turystów, jak i mieszkańców miasta. Kantor oferuje pełne bezpieczeństwo transakcji, dzięki dyskretnej obsłudze w specjalnie przystosowanym pomieszczeniu.

Zaletą wymiany waluty w kantorze stacjonarnym są niskie, konkurencyjne ceny, bezpieczeństwo transakcji czy możliwość wymiany nawet najbardziej egzotycznych i rzadko spotykanych walut.

Kantory internetowe

Kantory internetowe to z kolei doskonała oferta dla osób, które nie mają czasu na poszukiwanie stacjonarnego kantoru. Ich ceny są nie tylko wyjątkowo niskie, a bezpieczeństwo transakcji bardzo wysokie, lecz również dzięki nim nie musimy już wychodzić z domu, by zdobyć walutę na wakacje.

Mamy czas, by w zaciszu własnego domu porównać ceny w poszczególnych kantorach internetowych i wybrać najkorzystniejszą opcję.

Nowością na rynku wymiany walut są społecznościowe platformy wymiany walut. Zostały one stworzone z myślą o tych, którzy chcą sprzedać lub kupić walutę po własnym kursie i stanowią pewnego rodzaju giełdę, na której popyt i podaż reguluje cenę poszczególnej waluty.