/Co zrobić, aby dziecko nauczyło się języka angielskiego?
język angielski

Co zrobić, aby dziecko nauczyło się języka angielskiego?

Odpowiedź na to pytanie chciałby znać każdy rodzic. W zależności od wieku istnieje mnóstwo sposób na to, by zachęcić pociechę do nauki. Najważniejsze jednak jest to, by nie robić niczego na siłę. Przymuszanie do nauki może skutkować zniechęceniem.

Nagradzaj

Nie chodzi oczywiście o to, by nasza pociecha dostawała prezent za każdym razem, gdy nauczy się nowych rzeczy. Musimy za to pokazywać dziecku, że widzimy jego osiągnięcia i jesteśmy z nich dumni. W żadnym wypadku nie stosujmy kar. Każdy może mieć czasem gorszy dzień, dlatego nie powinniśmy denerwować się kiedy nasz maluch nie poradzi sobie z jakimś zagadnieniem.

Urozmaicaj

To kolejna, bardzo istotna kwestia. Nauka języka musi być ciekawa. Nawet najlepiej prowadzone zajęcia w szkole mogą po jakimś czasie nieco znudzić się dziecku. Dlatego warto zastanowić się w jaki sposób może ono powtarzać materiał unikając przy tym wykorzystywania podręczników i słowników. Tego typu metod jest mnóstwo. Świetnym pomysłem może okazać się wspólne oglądanie zagranicznych filmów. Pomaga to nie tylko przyswoić dotychczas zdobytą wiedzę, ale także osłuchać się z poprawną wymowa i akcentem. Jeśli nasze dziecko jest fanem gier, wykorzystajmy to! Mnóstwo gier online wymaga znajomości angielskiego, dzięki temu że pociecha będzie używała go w czasie rzeczywistym, utrwali sobie słownictwo.

Wybierz dobrze

Mowa oczywiście o odpowiedniej szkole językowej. Na stronie lincoln.edu.pl znajdziemy mnóstwo bardzo ciekawych zajęć dla dzieci w różnym wieku. Każdy kurs jest dostosowany do poziomu uczniów, a nauczyciele w przyjemnej atmosferze pomagają w nauce nowych zwrotów i poznaniu reguł gramatycznych.

Nauka języka obcego powinna być dla dziecka przyjemnością. Jeśli będzie się mu dobrze kojarzyć z pewnością będzie chętniej do niej wracał. Skupmy się więc na wybraniu najlepszej szkoły językowej, w której nasza pociecha poczuje się swobodnie i z przyjemnością zechce uczestniczyć w zajęciach. Nie zapominajmy także o tym, by aktywnie uczestniczyć w powtórkach, ponieważ te mniej konwencjonalne takie jakie oglądanie zagranicznych filmów, to także doskonały pomysł na wspólne spędzenie czasu.