/Na co zwracać uwagę dokonując zakupu etui do telefonu?

Na co zwracać uwagę dokonując zakupu etui do telefonu?

Smartfony to urządzenia nie tylko niezwykle przydatne, ale jednocześnie bardzo delikatne. Niektóre z modeli są wyjątkowo podatne na uszkodzenia mechaniczne, wystarczy chwila nieuwagi, jeden nieostrożny ruch, by stłuc ekran lub połamać obudowę. Żeby uniknąć kosztów związanych z naprawą lub kupnem nowego modelu, warto zawczasu zaopatrzyć się w odpowiednią obudowę. Co powinniśmy brać pod uwagę zanim wybierzemy jedną z nich?

Odpowiedni rozmiar i kształt

To najważniejsza kwestia jeśli chodzi o dobór obudowy. -Najlepszym rozwiązaniem jest wybieraniem obudów dedykowanych do konkretnego modelu – radzi specjalista ze sklepu internetowego Pancernik.euW ten sposób unikniemy sytuacji, kiedy obudowa jest dobra na rozmiar, jednak nie jest dostosowana do rozmieszczenia poszczególnych elementów telefonu, np. złączy, obiektywu aparatu czy przycisków. Niestety, jedynie najpopularniejsze modele najbardziej znanych marek, takich jak Samsung czy iPhone mogą pochwalić się dostosowanymi do nich gadżetami. Jeśli posiadamy telefon mniej znanego modelu, możemy wybrać jedną z uniwersalnych obudów – producent powinien na opakowaniu zamieść dokładnie informacje, do jakich modeli pasuje dana obudowa.

Rodzaj obudowy

Na rynku znajdziemy obudowy różnego rodzaju – to, którą z nich wybierzemy powinno być uzależnione przede wszystkim od naszych indywidualnych preferencji oraz potrzeb:

  • Wsuwki i kieszonki – to tanie futerały dla posiadaczy większych telefonów, które nie mieszczą się w kieszeniach i należy trzymać je wraz z innymi przedmiotami w torebce lub plecaku. Mogą być bardzo ozdobne, wykonane ręcznie, ich zadanie to chronić delikatny ekran telefonu przed porysowaniem w kontakcie z innymi przedmiotami. Ich minus to niewygodne użytkowanie – żeby skorzystać z telefonu, należy wysunąć go ze wsuwki.
  • Kabury – to rozwiązanie dedykowane dla osób, która ze względu na swoją pracę nie mogę trzymać telefonu w kieszeni, np. budowlańców. Kabury przypina się do pasków, telefon nie wysuwa się z nich dzięki zastosowaniu rzepów. Podobnie jak w przypadku wsuwek, z telefonu można korzystać dopiero po jego wyjęciu.
  • Futerał z klapką – cieszą się dużą popularnością, ponieważ zapewniają dobrą ochronę telefonu i pozwalają z niego korzystać w wygodny sposób, bez wyjmowania. Wystarczy odchylić klapę zasłaniającą ekran
  • Etui pancerne – to obudowy dla najbardziej wymagających użytkowników. Obudowa pancerna bardzo szczelnie otacza telefon, zabezpieczając go przed wpływem wody i pyłu, a także chroniąc przed rozbicie w wyniku upadku z nawet znacznych wysokości. Dedykowane są między innymi osobom spędzającym dużo czasu w terenie.
  • Folia ochronna – jej zaletą jest fakt, że nie w nieznaczny sposób wpływa na kształt telefonu, dlatego dedykowana jest tym, którzy najczęściej noszą go w kieszeniach. Dzięki swej specjalnej strukturze skutecznie chroni ona obudowę i ekran przez zarysowaniami, a nawet częściowo absorbuje siłę uderzeń.