/Agencje pośrednictwa pracy za granicą. Co oferują?
Beetsma

Agencje pośrednictwa pracy za granicą. Co oferują?

Szukanie pracy dla niektórych z nas jest nie lada wyzwaniem, a co dopiero szukanie pracy za granicami naszego kraju. Wiele osób, poszukujących zatrudnienia w innym kraju, robi to za pośrednictwem agencji pośrednictwa pracy, której celem jest dopasowanie potencjalnych kandydatów do potrzeb klienta. Sprawdźmy, jakie są zalety współpracy z agencją pracy i co ona może nam zaoferować?

Agencje pracy za granicą zgodnie z prawem mogą prowadzić działalność w zakresie pośrednictwa pracy, doradztwa personalnego, poradnictwa zawodowego oraz pracy tymczasowej. Mogą one działać stacjonarnie, jak i online. Dzięki ich działalności możemy znaleźć pracę w konkretnych krajach, w wyspecjalizowanych branżach, zdobyć staż lub praktyki. Co agencja pracy może nam jeszcze zaoferować?

Wiele ofert w jednym miejscu

Agencja pośrednictwa pracy za granicą dysponuje szeroką bazą stanowisk, pracodawców i krajów, do których możemy wyjechać. Agencje posiadają bardzo dużo ogłoszeń, dzięki którym mamy większą szansę na znalezienie, chociażby tymczasowej pracy. Wielu pracodawców oferuje stanowiska dla kandydatów, chcących nawet sobie dorobić, np. w wakacje. Oferty pracy dotyczą różnych branż oraz zawodów. Niewątpliwym plusem jest możliwość aplikowania jednocześnie do kilku firm całkowicie bezpłatnie. W przypadku utraty pracy agencja również pomoże nam w szybkim podjęciu nowego zatrudnienia.

Poczucie bezpieczeństwa

Agencje pośrednictwa pracy ściśle przestrzegają przepisów prawa pracy i stosują się do wymaganych procedur. Korzystając z usług agencji, możemy czuć się bezpiecznie i mieć pewność, że będziemy sprawiedliwie traktowani. To również gwarancja legalnego zatrudnienia. Agencje pracy są niezwykle pomocne w załatwianiu papierkowych formalności, gromadzeniu zezwoleń, organizacji podróży czy tłumaczeniu dokumentów, w przypadku, gdy nie znamy języka kraju, w którym chcemy otrzymać zatrudnienie. Pamiętaj, że jeżeli nie czujesz się na siłach, by samodzielnie szukać pracy za granicą, lub po prostu chcesz mieć poczucie bezpieczeństwa w pracy, którą podejmiesz za granicą, warto skorzystać z usług agencji.

Zakwaterowanie

Agencja z pewnością da nam wsparcie w pierwszych dniach lub tygodniach w obcym kraju. Wiele z nich oferuje również możliwość zakwaterowania bez wyjątku, czy wyjeżdżamy do pracy sezonowej, czy stałej. Co więcej, jest ona w stanie zapewnić zakwaterowanie w przystępnej cenie. Jest to o wiele wygodniejsza opcja niż szukanie zakwaterowania na własną rękę, szczególnie bez znajomości języka. Możliwa jest również opieka koordynatora na miejscu w pierwszych dniach oraz pomoc w kontakcie z pracodawcą.

Szkolenia

„Biura pośrednictwa pracy zajmują się regularnym rozwojem pracowników, co jest dużym plusem dla osób poszukujących pracy, gdyż umożliwia to zdobycie doświadczenia w wymarzonej dziedzinie” – zauważa nasz rozmówca reprezentujący Agencję Pośrednictwa Pracy Beetsma, której biura zlokalizowane są aż w 9 województwach w Polsce.

Wiele agencji oferuje również dodatkowe szkolenia, dzięki którym zwiększymy swoją wartość na rynku pracy i będziemy mogli uaktualnić swoje CV.

TAGS: