/Język angielski – 3 powody nieskutecznej nauki
Szkoła angielskiego Speak Up

Język angielski – 3 powody nieskutecznej nauki

Nauka angielskiego nie zawsze jest łatwa, szczególnie gdy brakuje nam motywacji lub twierdzimy, że nie możemy znaleźć czasu na systematyczną naukę. Przedstawimy Ci 3 powody, dla których Twój angielski stoi w miejscu, a więc nie przynosi oczekiwanych efektów. Eliminacja ich pozwoli Ci potraktować naukę angielskiego jako przyjemność.

Dlaczego trudno uczyć się angielskiego?

Powodów, dla których nauka angielskiego staje się trudna, jest wiele i są one uzależnione od kilku czynników. Często wydaje się nam się, że język jest ciężki ze względu na nieodpowiednią naukę i przygotowanie. Brak nam systematyczności, a także nie ćwiczymy wymowy, przełamując tym samym naszą barierę językową. Dochodzi także mała ilość czasu na naukę i powtórkę materiału. Ważne jest, aby przyswojony temat powtarzać w kolejnych dniach, żeby mógł się utrwalić. Naszą największą wymówką staje się przede wszystkim czas. Brakuje nam również motywacji i ściśle określonego celu, który motywowałby nas do nauki i skutecznego działania.

3 powody nieskutecznej nauki angielskiego

Warto na samym początku przyjrzeć się popełnianym przez nas błędom, które demotywują i sprawiają, że nauka angielskiego nie jest efektywna.

  • Brak systematyczności w nauce

Powtórka materiału, ucząc się języków obcych to podstawa. Niekiedy nawet krótkie przypomnienie danych zagadnień będzie zdecydowanie lepsze. Dlatego pamiętajmy, aby systematycznie powtarzać tematy. Wystarczy nawet 15-30 minut w ciągu dnia.

  • Nie mamy językowego celu

Językowy cel motywuje do nauki. Mogą być to korzyści zawodowe (nowa praca, zatrudnienie za granicą), możliwość studiowania na zagranicznych uczelniach, czy podróżowanie. Określony cel pozwala nam szybko zmobilizować się do nauki angielskiego.

  • Wybór złej metody nauki

Często nie wiemy, jak się uczyć oraz jakie materiały będą nam potrzebne. Przede wszystkim postawmy na różnorodność nauki pod względem tematów codziennie. Materiałów również nie potrzebujemy dużo – zazwyczaj książka i ćwiczenia.

Jak uczyć się angielskiego?

Zastanów się, jak miałaby wyglądać Twoja nauka. Zapisać się do szkoły językowej? Czy kurs online będzie lepszy? Z pewnością decyzja ta nie jest łatwa, gdy cierpimy na brak czasu. Możemy śmiało polecić uczęszczanie do szkoły angielskiego, gdzie systematyczne uczenie się szybko przyniesie oczekiwane korzyści. W dodatku praca w grupach motywuje do działania. Jesteśmy bardziej zorganizowani i możemy w danym dniu poświęcić odpowiednią dawkę czasu na naukę. Gdzie wybrać się na kurs? Szkoła angielskiego Speak Up to rozwiązanie dla osób, ceniących sobie elastyczny grafik, różnorodność kursów i szeroki wybór specjalistycznych zajęć.

źródło zdjęcia: freepik.com