/Kursy językowe 7 języków w tym języka polskiego dla obcokrajowców w WSB Gdańsk
Kursy językowe

Kursy językowe 7 języków w tym języka polskiego dla obcokrajowców w WSB Gdańsk

Spośród wszystkich rodzajów kursów, językowe cieszą się prawdopodobnie największym zainteresowaniem – zresztą nie bez powodu. Wiele osób wykorzystuje znajomość języka na co dzień, w pracy – obsługując klientów z innych krajów, współpracując z międzynarodowym zespołem czy szukając materiałów na obcojęzycznych stronach. Osoby, które chciałyby podnieść swoje kompetencje językowe, mogą zapisać się na kurs językowy w Wyższej Szkole Bankowej w Gdańsku, która uczy siedmiu języków, w tym języka polskiego dla obcokrajowców.

 

Kursy w WSB: nauka języka ogólnego i biznesowego, kursy specjalistyczne

Wyższa Szkoła Bankowa prowadzi kursy z języka angielskiego, niemieckiego, hiszpańskiego, włoskiego, szwedzkiego, norweskiego oraz polskiego dla obcokrajowców. Chętni mogą zapisać się zarówno na kurs ogólny, na którym nauczą się danego języka, jak i kurs biznesowy – którego  ukończenie umożliwi im swobodne posługiwanie się językiem w pracy. WSB prowadzi też zresztą kursy specjalistyczne, które koncentrują się na słownictwie i umiejętnościach językowych związanych z działalnością konkretnej firmy, specyfiką stanowiska czy całej branży. Udział w takim kursie to świetne rozwiązanie dla osób, które wprawdzie znają dany język i potrafią się w nim w miarę swobodnie porozumiewać, ale zagraniczny slang, specyficzny dla danej branży, jest dla nich nie do końca zrozumiały. O kursach w WSB można przeczytać więcej na stronie https://www.wsb.pl/gdansk/studia-i-szkolenia/szkolenia-i-kursy/kursy-jezykowe.

Co ważne, w WSB prowadzone są również kursy, które przygotowują do zdania egzaminów na certyfikaty, w tym np. certyfikatu LCCI, czyli certyfikatu biznesowego Londyńskiej Izby Przemysłowo-Handlowej (na wszystkich stopniach zaawansowania językowego).

 

Kurs polskiego dla obcokrajowców: szansa na lepszą asymilację

Do Polski co roku przybywa również wielu cudzoziemców – niektórzy przyjeżdżają na studia (np. w ramach programu Erasmus), inni do pracy. Spora część obcokrajowców szybko zaadaptowuje. Udział w nim pozwoli nauczyć się polskiego na komunikatywnym poziomie.

 

Połączenie tradycyjnych zajęć i aktywności online

Kursy językowe w WSB Gdańsk prowadzone są w formule blended-learning. Tradycyjne zajęcia w siedzibie uczelni połączone są z korzystaniem z platformy e-learningowej, na której uczestnicy rozwiązują różne ćwiczenia językowe i doskonalą swoje umiejętności.

Jeśli chodzi z kolei o osoby prowadzące kursy, to są to dyplomowani filolodzy, którzy mają ogromne doświadczenie w nauczaniu języka. Uczestnicy kursów w WSB mogą być zatem pewni, że prowadzący dołożą wszelkich starań, by wytłumaczyć wszystkie zagadnienia, a w razie potrzeby będą w stanie znaleźć odpowiedni sposób, by rozjaśnić kursantom niezrozumiałe kwestie.