/Jakie noże tnące warto mieć w swojej firmie?
noże tnące

Jakie noże tnące warto mieć w swojej firmie?

Jeżeli pracujesz w firmie, która zajmuje się wycinaniem z jakichś materiałów, to wiesz, że odpowiednie ostrza to absolutna podstawa. Bardzo dużo jest zależne od noży, które pomogą Twojej firmie odpowiednio pracować. Zastanawiasz się, na jakie produkty zwrócić uwagę? Podpowiadamy!

Dobre noże – gwarancją sukcesu!

Oto przegląd wyjątkowych noży, na które warto zwrócić uwagę:

  • Noże Widia uniwersalna- Charakteryzują się wkładką widiową. Są przed wszystkim przeznaczone do cięcia aluminium, kartonu, kredy, papieru, plastiku czy tektury. Osiągają żywotność około dziesięciokrotnie większą od stali szwedzkiej.
  • Noże Widia Longlife – Ma wkładkę widiową o strukturze drobnoziarnistej. Przeznaczony jest dla zakładów o ujednoliconej produkcji. Osiąga żywotność około dwudziestokrotnie większą od stali szwedzkiej.
  • Noże Widia Genesis- dzięki ultradrobnoziarnistej strukturze wkładki nóż nadaje się do cięcia każdego rodzaju materiału – od papieru po materiały bardzo twarde. Osiąga żywotność około 40-krotnie większą od standardowego noża.
  • Noże Widia Blue Line – gatunek widii Genesis ze specjalnie opatentowanym mocowaniem wkładki, która sprawia, że nóż jest zawsze idealnie prosty. Jego wytrzymałość można porównać do typu Genesis.
  • Noże widia VITECH – w kwestii serwisu nie ma sobie równych – osiąga wytrzymałość około 60-krotnie większą od standardowej stali i 6-krotnie większą od standardowego noża widiowego. Poza wyjątkową wytrzymałością nóż ten jest zdecydowanie rzadziej podatny na szczerby i wykruszenia. Zawsze pozostaje idealnie prosty, dzięki zastosowanej specjalnej technologii wklejania wkładki widiowej.

Noże wymagają specjalnej opieki!

Pierwszym i najważniejszym elementem jest odpowiednie krojenie materiału, aby jednak robić to poprawnie, warto zadbać, o to, aby noże były odpowiednio naostrzone. Warto zwrócić się po poradę do specjalistów w tej dziedzinie. Odpowiednie doradztwo przysłuży się zwiększeniu bezpieczeństwa pracy maszyny, jak i pracowników, którzy się nią posługują. Powierz swoje narzędzia tnące wykwalifikowanej kadrze szlifierzy, którzy są fachowcami w swojej dziedzinie. Do każdego elementu należy podejść z tak samą starannością.

Firma MIX GRAF rozpoczęła swoją działalność jak hurtownia artykułów poligraficznych. Z czasem jednak sukcesywnie poszerzyła swoją ofertę o kolejne produkty i usługi, które są niezbędne w tej profesji, jak i innych branżach. Obecnie tworzy jedyną w Polsce sieć szlifierni noży.

Więcej informacji: https://www.mix-graf.pl/noze.html

TAGS: