/Przykłady druku na płótnie
wydruk na płótnie

Przykłady druku na płótnie

Druk na płótnie to usługa poligraficzna ciesząca się dużą popularnością wśród klientów poszukujących sprawdzonych i profesjonalnych rozwiązań. W taki sposób, niewielkim nakładem finansowym, można stworzyć niepowtarzalne dzieło sztuki, które będzie się znakomicie prezentować na ścianie w domu lub biurze. Co można drukować na płótnie? Sprawdź najciekawsze propozycje.

Fotoobraz na płótnie

Doskonałym sposobem na zatrzymanie cennych wspomnień jest stworzenie fotowydruku i powieszenie go na ścianie, najlepiej w widocznym miejscu.

Dlaczego wybrać właśnie płótno? Odpowiada na to pytanie ekspert z drukarni cyfrowej i offsetowej Strefa Xero: „Ponieważ jest to piękny, uniwersalny i stosunkowo tani materiał. Zdjęcie wywołane na płótnie ma swój niekwestionowany urok. Pięknie „łapie” naturalne i sztuczne światło, doskonale odzwierciedla kolory i dobrze się prezentuje przez wiele lat”.

Można zdecydować się na oprawienie takiego produktu lub pozostawić go samoistnie – dobre drukarnie nadrukowują obraz na całe płótno, a więc także w miejscu zagięcia. Chodzi o to, by uzyskać oczekiwany, trójwymiarowy efekt.

Grafika na płótnie

Cenisz sobie dobrą sztukę i lubisz ją eksponować? Masz na komputerze plik z wymarzoną pracą artystyczną i chcesz tchnąć w nią życie? Ciekawym, a zarazem ekonomicznym sposobem na uzupełnienie nietuzinkowego artystycznego wnętrza będzie wielkoformatowy wydruk wybranej grafiki na płótnie. Jest to alternatywa dla drogich obrazów, przy zachowaniu podobnego efektu.

Na pierwszy rzut oka Twoi goście nie będą w stanie odróżnić oryginału od reprodukcji, bo sama forma, a więc płótno, wywołuje odpowiednie skojarzenia. Oczywiście zawsze można postawić na bardziej tradycyjne rozwiązanie w postaci wydruku plakatu na papierze kredowym lub fotograficznym, ale wydruk na płótnie z pewnością będzie prezentować się bardziej spektakularnie.

Projekt graficzny na płótnie

Kolejną ciekawą propozycją jest wydrukowanie na płótnie projektu architektonicznego, budowlanego lub innego dzieła o charakterze twórczym lub technicznym. Taki wydruk będzie stanowić idealne dopełnienie każdej profesjonalnie zaaranżowanej przestrzeni biurowej.

To niezwykle ważne, by kreować określony wizerunek biznesowy. Klient, zapoznając się z przykładową realizacją graficzną projektu na płótnie, dojdzie do wniosku, że ma do czynienia ze specjalistami z najwyższej półki, którzy dużą wagę przykładają do detalii estetyki.

Rysunek na płótnie

Masz w domu małego artystę, którego chcesz zachęcić do dalszych twórczych poszukiwań? A może pragniesz zmotywować się do przygotowywania kolejnych dzieł? Świetnym sposobem będzie zlecenie wydruku jego rysunku lub szkicu na płótnie.

Autorskie kreski i ręcznie wykonane linie będzie można wyeksponować w najbardziej profesjonalny sposób. To doskonała zachęta do kolejnych artystycznych aktywności. Przy okazji można zyskać bardzo osobisty, a zarazem piękny element domowego wystroju.