/Czym jest krem BB?
Beauty Balm

Czym jest krem BB?

Nazwa Krem BB pochodzi od angielskich słów Beauty Balm i oznacza krem na niedoskonałości czy też krem piękna. Sam pomysł powstania kremu pochodzi z Niemiec dopiero jednak używany przez naturalnie piękne Azjatki pokazał zdumiewające efekty codziennego stosowania. Jako jeden z najbardziej uniwersalnych, krem BB podbił cały świat.

Jak wybrać krem BB?

Krem BB posiada bardzo szerokie zastosowanie z uwagi na swój uniwersalny charakter może być stosowany nie tylko do każdego rodzaju cery, zarówno problematycznej, trądzikowej, tłustej, suchej, mieszanej i wrażliwej. Przede wszystkim główną zaletą kremu są jego właściwości ochronne. Na rynku kosmetycznym i farmaceutycznym jest dostępnych tak wiele kremów BB, że prawdziwą trudność sprawia dobór tego właściwego.

Wybierając krem BB należy kierować się głównie trzema wyznacznikami, będzie to m.in:

  • odcień kremu – powinien być kolorystycznie dobrany do cery i karnacji użytkowniczki
  • charakter kremu – co chcemy osiągnąć sięgając po krem BB, spośród dostępnych kremów wiele z nich posiada sporą ilość składników aktywnych, nawilżających, przeciwzmarszczkowych, przeciwstarzeniowych i wiele innych.
  • ochrona skóry – czyli filtry przeciwsłoneczne UV zawarte w kremie

Krem BB można stosować na wiele sposobów:

  • krem BB posiada właściwości nawilżające, zatem podczas stosowania tego kremu nie musisz dodatkowo nawilżać skóry
  • zawiera witaminy i minerały, które pomagają tworzyć na skórze barierę ochronna, np. przed zanieczyszczeniami czy szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi
  • wspomaga gojenie ran, trądziku, wyprysków dzięki właściwościom bakteriobójczym
  • rozświetla i odświeża skórę twarzy dzięki niwelacji worków pod oczami oraz doskonale maskuje zmęczenie nadając spojrzeniu świeży, wypoczęty wyraz
  • pomaga w walce z przebarwieniami i skutecznie ukrywa zmiany skórne i niedoskonałości
  • daje ochronę przeciwsłoneczną uv
  • ma stosunkowo niski poziom krycia, więc stosowany zamiennie z podkładem jako fluid nie ukryje w takim stopniu niedoskonałości, jednak stosowany systematycznie pozwoli je zniwelować i znacznie zmniejszyć ich ilość.

Spośród wszystkich dostępnych marek i możliwych zastosowań, żaden krem BB nie da takiego efektu jak marki koreańskie. Te dopasowane do Europejek (m.in. Garnier) wspaniale wtapiają się w koloryt skóry twarzy nie pozostawiając efektu maski, jednak te koreańskie nie mają sobie równych. Polecam stosowanie kremów BB choćby ze względu na uniwersalność. Jest to jeden z najbardziej powszechnych kremów na świecie a regularne stosowanie przynosi nieoczekiwane efekty.