/Powiększenie piersi jako sposób na walkę ze swoimi kompleksami

Powiększenie piersi jako sposób na walkę ze swoimi kompleksami

Piersi to najważniejszy atrybut kobiecości. Ich krągłość przyciąga uwagę i nadaje sylwetce właściwych proporcji. Piersi, jako symbol seksualny i witalny, a także wyjątkowo piękna forma, są chętnie prezentowane przez artystów. Stąd wizerunek idealnego biustu jest powszechnie znany. Nic dziwnego, że niedostatki mogą negatywnie oddziaływać na samopoczucie i pewność siebie kobiet.

Małe piersi – przyczyna kompleksów kobiet

Dlaczego rozmiar piersi ma dla pań takie znaczenie? Z czego wynikają kompleksy na tym punkcie? Zapytaliśmy o to chirurga plastyka z Kliniki Chęciński, który na co dzień przywraca kobietom poczucie atrakcyjności:

Źródło kobiecych kompleksów na punkcie piersi jest dwojakie. Z jednej strony działa tu natura – biust to element, który na pierwszy rzut oka odróżnia kobietę od mężczyzny, więc niedobory mogą wzbudzać w paniach poczucie bycia niekobiecą. Z drugiej strony mamy przekaz medialny: filmy, teledyski i reklamy. Proszę zwrócić uwagę – w nich nie ma kobiet o małych piersiach!

Sztuka, kultura i media utrwaliły obraz kobiecości, w którym wydatny biust jest obowiązkowy, mimo że w prawdziwym życiu wiele pań ma drobne piersi. Choć podstawy kompleksów nie są do końca racjonalne, same kompleksy potrafią w realny sposób wpływać na życie pań, pogarszając ich samopoczucie, obniżając samoocenę i podkopując filary pewności siebie. To z kolei przekłada się na niższą jakość niemal każdego aspektu życia.

Powiększenie piersi – czy warto?

Pełną skalę problemów z małymi piersiami mogą zrozumieć tylko te panie, które borykają się z tym każdego dnia. Walka z kompleksami może wyglądać różnie: niektóre kobiety próbują podejść do sprawy racjonalnie i nie budować swojego samopoczucia na aspektach fizycznych, jednak zmiana podejścia może trwać latami, a wystarczy jedna złośliwa uwaga lub niepowodzenie miłosne, aby budowana pewność siebie rozsypała się jak domek z kart.

Część kobiet decyduje się na operację powiększania piersi, mimo że w Polsce wciąż jeszcze takie zabiegi mogą być odbierane jako nieco kontrowersyjne. Rozmowy z paniami, które postanowiły powiększyć biust, wskazują, że operacja jest skuteczną metodą na to, aby szybko pozbyć się kompleksów raz na zawsze, zacząć cieszyć się sobą i czuć się dobrze we własnym ciele, a także zyskać na atrakcyjności w oczach innych.

Operacja powiększenia piersi wydaje się obecnie najlepszym sposobem na podniesienie jakości życia, którego smak potrafi odebrać mały biust. Krągłe i proporcjonalne kształty to marzenie każdej kobiety – dlaczego więc go nie spełnić?