/Jak wspomóc pracę układu moczowego?
układ moczowy

Jak wspomóc pracę układu moczowego?

Dolegliwości ze strony układu moczowego należą do jednych z najbardziej uporczywych. Prawidłowa praca układu moczowego jest konieczna do prawidłowego funkcjonowania całego organizmu. Dlatego warto zadbać o odpowiednią dietę i preparaty wspomagające jego pracę.

Dlaczego należy dbać o układ moczowy?

W skład układu moczowego wchodzą: nerki, pęcherz moczowy, moczowody i cewka. Wraz z moczem następuje wydalanie zbędnych produktów przemiany materii, co pozwala oczyścić organizm z toksyn. Nerki mają za zadanie filtrować mocz i oczyszczać krew ze szkodliwych substancji i usuwać nadmierną ilości wody. Ponadto funkcją układu moczowego jest nie tylko wydalanie, ale też produkcja niektórych hormonów takich jak erytropoetyny czy kalcytriol.

W jaki sposób dbać o odpowiednią pracę układu moczowego?

Podstawą jest dieta bogata w składniki odżywcze oraz unikanie używek. Wszystko to przekłada się, na jakość funkcjonowania układu moczowego. Prawidłowe odżywianie opiera się o spożywanie dużej ilości warzyw i owoców. Zbawienny wpływ na układ moczowy mają: owoce leśne, jabłka, gruszki, seler czy pomidory. Nie od dziś podkreśla się zbawienną moc żurawiny w leczeniu infekcji. Składnik ten znajduje się również w wielu preparatach takich jak: Urinal, Solgar czy Żuravit. Dlaczego jest on tak ważny? Po pierwsze ogranicza przyleganie bakterii do nabłonka dróg moczowych. Po drugie zmniejsza szkodliwe działanie wolnych rodników, co jest zasługą obecności związków fenolowych i flawonowych. Naturalny skład tych specyfików sprawia, że ich działanie jest nieinwazyjne, a ziołowy skład przyczynia się do złagodzenia stanów zapalnych. Prawidłowe funkcjonowanie nerek wywiera wpływ na odpowiednią pracę pęcherza moczowego. Ponadto zawartość mikropierwiastków i witamin, takich jak witamin D zwiększa odporność. Zapobiega to nawrotom przykrych dolegliwości w przyszłości. Naturalne ekstrakty roślinne w naturalny sposób poprawiają funkcjonowanie układu moczowego, nie obciążając organizmu.