/Jak zwalczyć uporczywy ból gardła?
ból gardła

Jak zwalczyć uporczywy ból gardła?

Ból gardła jest to jedna z najbardziej uporczywych dolegliwości, która najczęściej towarzyszy przeziębieniom oraz infekcjom. Pojawiają się charakterystyczne objawy takie jak: swędzenie, zaczerwienienie, ból, a niejednokrotnie również trudności w przełykaniu i chrypka.

Jakie są przyczyny i objawy bólu gardła?

Ból gardła najczęściej towarzyszy przeziębieniu bądź infekcjom zarówno o charakterze wirusowym, jak i bakteryjnym i grzybiczym. Najczęstszymi objawami są: uczucie drapania i pieczenia. Niejednokrotnie dochodzi do tego kaszel i nieprzyjemne uczucie suchości w gardle. W obrębie błony śluzowej pojawia się zaczerwienienie, a niejednokrotnie obrzęk. Bólowi gardła niejednokrotnie towarzyszy kaszel i charakterystyczna chrypka. Wielu chorych skarży się również na trudności z przełykaniem. Wysuszenie błony śluzowej gardła sprawia, że jest ona bardziej podatna na działanie wirusów i bakterii oraz sprzyja ich namnażaniu.

Po jakie preparaty na ból gardła sięgnąć?

W przypadku problemów z gardłem najistotniejsze jest wyeliminowanie podrażnień śluzówki gardła. W tym celu priorytetem jest wyeliminowanie stanu zapalnego, ale też nawilżenie podrażnionej śluzówki. Wszystko to pozwala na przywrócenie komfortu podczas przełykania, ale też pozwala skutecznie wyeliminować dokuczliwy ból. W tym celu najlepiej sprawdzą się preparaty z zawartością lidokainy, która wykazuje miejscowe działanie znieczulające. Drugim ważnym składnikiem jest cetylpirydyna, który skutecznie zabija bakterie. Wśród preparatów, które posiadają te dwie substancje, należy wymienić: Orofar, Calgel, Envix czy Halset. Wszystkie z nich wykazują szybkie działanie miejscowe, dzięki czemu natychmiastowo łagodzą ból, ale też zmniejszają stan zapalny. Właściwości odkażające hamują namnażanie się wirusów, bakterii i grzybów, co umożliwia szybszy powrót do zdrowia i zapobiega dalszemu rozwojowi infekcji. Unikalne składniki oraz ich kompleksowe działanie pozwalają skutecznie zwalczyć chore gardło.