/Odzież BHP i jej rodzaje
rękawice robocze

Odzież BHP i jej rodzaje

Odzież BHP dzieli się na wiele rodzajów. Wykorzystywana jest ona w wielu branżach. Przede wszystkim korzysta się z niej w medycynie, przemyśle, budownictwie, ale też w gastronomii.

Dzięki takiej odzieży można zadbać nie tylko o swoje bezpieczeństwo, ale też o higienę pracy, więc bez niej ciężko byłoby wykonywać poszczególne czynności zawodowe. Wśród odzieży BHP na specjalną uwagę zasługują buty robocze, które przystosowane są do pracy w danych warunkach, tak aby zapewnić bezpieczeństwo osobie, która takie buty zakłada. Zwykle takie obuwie jest dość potężne, ale dzięki temu stopy użytkownika są zabezpieczone przed negatywnym działaniem czynników zewnętrznych i można skupić się na wykonywaniu kolejnych zadań służbowych.

Fartuchy i rękawice

W wielu miejscach przydatne okazać mogą się też fartuchy robocze, dzięki którym można wykonywać skutecznie obowiązki np. w laboratoriach, czy też ośrodkach zdrowia. Takie fartuchy medyczne muszą posiadać odpowiednie rozmiary, tak aby były prawidłowo wykorzystywane. Dodatkowo wśród odzieży BHP znajdują się m.in. rękawice robocze, dzięki którym można zabezpieczyć swoje dłonie przy wykonywaniu prac związanych np. z pakowaniem towaru. Zachowywana jest wtedy optymalna higiena pracy, ale jest to też bardzo ważne, gdy pracuje się przy maszynach i produktach o wysokiej temperaturze. W ten sposób zabezpiecza się dłonie przed poparzeniami, dlatego takie rękawice są specjalnie wzmocnione, aby substancje nie mogły się przez nie przedostać. Dobrym pomysłem okazują się być rękawice spawalnicze, które najbardziej przydadzą się przy spawaniu.

Odzież BHP dla gastronomii

Istotną rolę w tym wszystkim odgrywa także odzież dla gastronomii. W końcu osoby pracujące w gastronomii przygotowują produkty spożywcze dla innych osób, dlatego trzeba zabezpieczyć takie posiłki przed różnego rodzaju zanieczyszczeniami, np. przed włosami. Wśród takiej odzieży dla gastronomii warto wyróżnić nie tylko fartuchy, ale też specjalne czapki ochronne, dzięki którym można w odpowiedni sposób przygotowywać posiłki i mieć pewność, że w zakresie BHP nie złamie się żadnych zasad. Odzież tego typu można zakupić w wielu sklepach, dlatego zaopatrzenie się w nią nie jest większym problemem, dostarczają ją też zakłady pracy i różnorodne firmy, aby zapewnić odpowiednie warunki pracy swoim pracownikom.