/Strefy ciągu czyszczącego dla wycieraczek systemowych
wycieraczki aluminiowe

Strefy ciągu czyszczącego dla wycieraczek systemowych

Aby zachować czystość w obiektach usługowych czy biurowych ważne jest, aby wybrać odpowiednie wycieraczki systemowe. Mogą składać się z różnych stref ciągu czyszczącego – do wyboru mamy zarówno wersję podstawową, klasyczną jak i optymalną. Wybór odpowiedniej nie tylko podniesie wartość estetyczną budynku, ale również zminimalizuje konieczność częstego sprzątania.

Wycieraczki systemowe zewnętrzne i wewnętrzne to niezwykle istotny element wyposażenia każdego obiektu użyteczności publicznej, centrum handlowego czy biurowców. Zatrzymują brud i wodę, a tym samym zmniejszają ryzyko upadku na śliskiej powierzchni. Na jakie rozwiązania możemy się zdecydować? Przedstawi je specjalista z firmy produkującej wycieraczki Unimat.

Trzy strefy ciągu czyszczącego

Do wyboru mamy trzy rodzaje stref ciągu czyszczącego. Im jest ona dłuższa, tym więcej zanieczyszczeń zatrzymuje. Jednak nawet rozwiązanie obejmujące minimalny zakres jest skuteczne – składa się bowiem z zewnętrznej lub wewnętrznej wycieraczki, zatrzymując większość piasku czy śniegu.

Strefa klasyczna składa się natomiast z dwóch części: wycieraczki zewnętrznej oraz wewnętrznej. Dzięki większej powierzchni oraz dwóm składowym tego typu strefa ciągu czyszczącego jest bardziej skuteczna.

Optymalną strefą czyszczącą jest strefa trzystopniowa. Składa się ona z wycieraczki zewnętrznej oraz dwóch wycieraczek lub wycieraczki i maty wewnętrznej. Takie rozwiązanie jest najbardziej skuteczne i sprawdzi się w wielu różnych budynkach, zwłaszcza tych, po których przemieszcza się codziennie bardzo dużo osób.

Z jakich elementów składają się poszczególne strefy czyszczące?

W przypadku wyboru strefy ciągu czyszczącego w wersji minimum najlepszym rozwiązaniem jest wycieraczka czyszcząca na zewnątrz lub w wersji wewnętrznej wycieraczka osuszająco-czyszcząca lub osuszająca. Przy wyborze strefy klasycznej, zarówno na zewnątrz jak i wewnątrz sprawdzą się te same rodzaje wycieraczek. Istnieje możliwość zamiany wycieraczki wewnętrznej na matę osuszającą.

Optymalna strefa trzystopniowa składa się, podobnie jak dwie powyższe, z wycieraczek czyszczących na zewnątrz, osuszająco-czyszczących lub osuszających wewnątrz oraz dodatkowo z maty osuszającej, stanowiącej trzeci element strefy ciągu czyszczącego.

W roli wycieraczek zewnętrznych sprawdzą się na przykład wycieraczki aluminiowe lub kraty stalowe ocynkowane. Dobrym rozwiązaniem wewnątrz będą wycieraczki aluminiowe z wkładami tekstylnymi i gumowymi lub wycieraczki wykonane z włókna kokosowego, które nadadzą wnętrzu przytulnego klimatu. Łatwa do utrzymania w czystości oraz skuteczna jest również wycieraczka ażurowa wykonana z gumy – w celu zwiększenia jej właściwości czyszczących można wybrać model wyposażony w szczoteczki czyszczące.