/Dekoracje okienne dla biznesu: zasłony hotelowe, karnisze elektryczne i inne dekoracje okienne
karnisz elektryczny

Dekoracje okienne dla biznesu: zasłony hotelowe, karnisze elektryczne i inne dekoracje okienne

Planując udekorować okna w firmie, czy to sięgniemy po rolety, czy eleganckie zasłony na karniszach z maskownicami, powinniśmy jednak pamiętać, że nie wszystko w firmie wygląda, jak w naszym domu.

Zasłony na duże okna w firmie

Nasze biura czy sale konferencyjne zwykle są pomieszczeniami większymi od standardowego salonu lub sypialni. Nierzadko również wysokość pomieszczenia jest większa, a co za tym idzie, będziemy potrzebowali kotary odpowiedniej wielkości. W wielu przypadkach dostępne „od ręki” modele nie spełnią naszych oczekiwań, lepiej więc zdecydować się na szycie na wymiar zasłon na duże okna, dzięki temu uzyskamy gwarancję, że dekoracja ta będzie idealnie pasowała do wymiaru okna w danym pomieszczeniu. Niestety, duże zasłony, to też duże problemy. Manualne odsłanianie kotar bywa kłopotliwe, w tej sytuacji przychodzą nam z pomocą, i możemy rozważyć ich zakup, karnisze elektryczne od firmy Małgorzata, producenta firan i zasłon z Poznania.

karnisz elektryczny

Czy karnisz elektryczny do firmy ma sens?

Można by sobie zadać pytanie, czy w każdej firmie powinna być automatyka okienna, czy automatyczna szyna karniszowa jest nam niezbędna? Odpowiedź na takie wątpliwości jest nieco skomplikowana, ponieważ w przypadku niewielkich pomieszczeń można z powodzeniem pozostać przy manualnych systemach zaciemniających. Jednakże w dużych biurach warto postawić np. na elektryczne rolety rzymskie, czy na wspomniane już wcześniej karnisze elektryczne do firmy. To samo dotyczy lokali usługowych, szczególnie często korzysta się z automatycznych szyn karniszowych w przypadku zasłon do hoteli, gdzie wygoda gości jest priorytetem.

karnisze elektryczne do firmy

Rolety, ciekawe, acz niedoceniane dekoracje okienne

Innymi rodzajami dekoracji okiennych mogą być też kotary i firanki, choć ich raczej nie spotkamy w firmach. Częściej pojawiają się w nich różnego rodzaju manualne i automatyczne rolety okienne. W biurach królują rolety zwijane, natomiast w hotelu spotkamy raczej rolety rzymskie, gdyż są one bardziej ozdobne. Wystarczy spojrzeć tutaj tylko na dostarczone przez firmę Małgorzata z Poznania zdjęcia dekoracji okiennych! Oczywiście, nic nie stoi na przeszkodzie, by w biurze zdecydować się na ładniejszy model rolety rzymskiej, to jednak zależy od całości aranżacji i od wybranego stylu, mebli oraz od charakteru naszego biznesu!