/Jak dodawać własne utwory na Spotify i ile można wtedy zarobić?
Spotify

Jak dodawać własne utwory na Spotify i ile można wtedy zarobić?

Spotify jest obecnie jednym z najczęściej odwiedzanych serwisów streamingowych do odtwarzania muzyki. To nie tylko świetne miejsce do słuchania ulubionych utworów, ale również poszukiwania muzycznych inspiracji. Właśnie dlatego Spotify to także doskonały wybór dla artystów, którzy chcą trafić do nowych fanów!

Spotify – co warto wiedzieć o tym serwisie?

To serwis, z którego korzysta obecnie przeszło 200 milionów osób w wielu krajach świata. Co to jest Spotify?

Spotify umożliwia streamowanie, czyli odtwarzanie strumieniowe muzyki oraz podcastów. Dzięki niemu można słuchać jej online, w praktycznie dowolnym miejscu i czasie na swoim smartfonie, tablecie albo komputerze.

Serwis Spotify pozwala na korzystanie z darmowej wersji, która ma jednak pewne ograniczenia. Słuchający nie mogą wtedy odtwarzać dowolnych utworów, a pomiędzy nimi puszczane są reklamy. Po wykupieniu abonamentu, czyli wariantu Spotify Premium można uzyskać dostęp do nowych funkcji, w tym wyszukiwania muzyki i słuchać jej bez reklam.

Dodawanie piosenek do Spotify – jak to zrobić?

Spotify pozwala na dodawanie piosenek z własnego urządzenia. Dzięki temu serwis umożliwia zamieszczanie w nim również własnych piosenek. Jak dodawać piosenki na Spotify?

Gdy chcemy dodać na Spotify piosenki ze swojego dysku, możemy zrobić to za pomocą odpowiednich funkcji serwisu. Należy wybrać Ustawienia, Pliki lokalne oraz Pokaż pliki lokalne, a następnie Dodaj Źródło w formie folderu. Muzyka jest wtedy umieszczana w Bibliotece.

Z kolei artyści, którzy chcą dowiedzieć się jak wrzucić muzykę na Spotify, powinni zarejestrować się na Spotify for Artists. Następnie mogą oni stworzyć tam własny profil wykonawcy, zarządzać nim, sprawdzać statystyki, a także promować swoją muzykę.

Zarobki na Spotify – ile serwis płaci autorom piosenek?

Artyści umieszczający swoją muzykę na Spotify mogą na niej zarabiać. Zarobki są przy tym zróżnicowane. Ile Spotify płaci za autorom piosenek?

Koszty są zróżnicowane i najczęściej mieszczą się one w przedziale na 6-8,4 dolara za puszczenie utworu w serwisie 1000 razy.

Warto wskazać, że zarobki mogą być również pobrane przez dystrybutora, wydawcę, wobec tego nie zawsze cała kwota trafia do wykonawcy. Pełną kwotę otrzymują za to artyści niezależni.