/Niekonwencjonalne miejsca stosowania sztucznej trawy
sztuczna trawa

Niekonwencjonalne miejsca stosowania sztucznej trawy

Rozwój technologii sprawił, że udało się stworzyć sztuczną trawę, która wspaniale imituje naturalne runo pod względem użytkowym i wizualnym. Celem stworzenia syntetycznej murawy było wykorzystanie jej na boiskach piłkarskich, ale szybko znaleziono szereg innych zastosowań. Obecnie można spotkać sztuczny trawnik nawet w miejscach użyteczności publicznej typu szkoła, park oraz na prywatnych posesjach.

Jakie może mieć zastosowanie sztuczna trawa ogrodowa?

Sposobem na upiększenie posesji jest sztuczna trawa do ogrodu, którą można bardzo szybko zamontować, wystarczy odpowiednio przygotować podłoże i przymocować do niego trawnik. Nie ma nawet konieczności przytwierdzenia go na stałe, bo świetnie trzyma się na każdej powierzchni, nie trzeba martwić się o samoczynne przesuwanie i ślizganie. Syntetyczny trawnik ma elastyczne podłoże, do którego są przymocowane miękkie włókna, zwykle wykonane z polietylenu i polipropylenu, dodatkowo zabezpieczone lateksem. W ten sposób uzyskuje się produkt bardzo estetyczny, jednocześnie wytrzymały, odporny na niekorzystne czynniki zewnętrzne, niepodatny na uszkodzenie mechaniczne.

Sztuczna trawa nie marnieje pod wpływem skrajnych temperatur, dzięki czemu nie ma konieczności zwijania jej na okres jesienno-zimowy. Można cieszyć się pięknym widokiem, praktyczną dekoracją przez cały rok. Będzie świetną opcją na balkon, bo zwiększa komfort korzystania z niego. Chodzenie po syntetycznej murawie sprawia przyjemność, wspaniale izoluje od zimnego podłoża. Można stworzyć przytulny kącik do spędzania czasu na świeżym powietrzu, namiastkę własnego ogródka. Syntetyczny trawnik jest idealną opcją na taras, stanowi coś w rodzaju przedłużenia ogrodu, aż do samych drzwi. Posesja od razu będzie wyglądać efektownie, z soczyście zielonym trawnikiem, tanim w eksploatacji i łatwym w pielęgnacji.

Gdzie idealnie nada się syntetyczny trawnik?

Założenie trawnika z rolki idealnie sprawdza się na placu zabaw, przy szkołach, przedszkolach. Coraz częściej można go zobaczyć na osiedlach przy zjeżdżalniach, piaskownicach, huśtawkach. Sztuczna trawa jest miękka, przyjemnie się po niej chodzi, świetnie izoluje od zimnego podłoża i amortyzuje upadki. W ten sposób zmniejsza się ryzyko kontuzji, zranienia się. Najlepiej sprawdza się trawa boiskowa, o zwiększonej wytrzymałości, ze sprężystymi włóknami. Można kupić ją na stronie https://trawa-krajobrazowa.pl/, to samo dotyczy trawy krajobrazowej, o wysokich walorach estetycznych.

Do wyboru jest także specjalna trawa golfowa, wystarczy dobrać optymalną wysokość, odpowiadającą indywidualnym preferencjom. Można zdecydować się także na trawę piłkarską, niezwykle trwałą, odporną na uszkodzenia mechaniczne. Sprawdzi się w każdym intensywnie użytkowanym miejscu, bez obawy o jej zniszczenie i przerzedzenie. Kolejnym zastosowaniu sztucznej trawy jest pole namiotowe i kemping, nie trzeba martwić się o jej zniszczenie, zachowa swoje pierwotne walory użytkowe i estetyczne przez długi czas. Oczywiście istotne jest to, aby wybrać produkt wysokiej jakości, mieć pewność odnośnie wytrzymałości i odporności na uszkodzenie mechaniczne.