/Dieta na dowóz – zalety diety pudełkowej
LightDiet

Dieta na dowóz – zalety diety pudełkowej

Z oferty firm cateringowych korzysta coraz więcej osób, które nie mają czasu na przygotowywanie zdrowych posiłków, nie lubią bądź po prostu nie potrafią tego robić. Dieta na dowóz zdecydowanie ułatwia im codzienne funkcjonowanie, a przy tym dba o dobre samopoczucie. To, jak się odżywiamy ma przecież ogromny wpływ nie tylko na nasz wygląd, ale na funkcjonowanie całego organizmu.

Dieta pudełkowa – oszczędność czasu i wygoda

W ramach diety pudełkowej klient firmy cateringowej (zobacz LightDiet) każdego dnia otrzymuje pięć gotowych do spożycia posiłków. Oznacza to, że nie musi korzystać z oferty sklepów spożywczych i tracić czasu na codzienne zakupy. Nie traci czasu również w kuchni, ponieważ nie zajmuje się przygotowywaniem posiłków, ani tym bardziej sprzątaniem po mniej lub bardziej udanych eksperymentach kulinarnych. Nie musi nawet wychodzić z domu, by udać się do pobliskiej restauracji.

Dieta na dowóz, jak sama nazwa wskazuje, dowożona jest codziennie rano (niekiedy co drugi dzień – w zależności od firmy) pod wskazany adres, zatem klient firmy cateringowej zawsze ma pod ręką posiłki na cały dzień. Jedzenie pakowane jest w higieniczne, bardzo poręczne pudełka, które można zabrać za sobą wszędzie – do pracy, na uczelnię, miejsce spotkania itd. Posiłki są gotowe do spożycia wprost z pudełek, choć oczywiście, jeśli są ku temu warunki, można je przełożyć na talerz lub podgrzać.

Dieta na dowóz – ciekawe połączenia smakowe

Kolejną zaletą diety pudełkowej jest możliwość poznawania nowych smaków. Firmy cateringowe zatrudniają kucharzy, którzy stawiają na nowoczesną kuchnię – zdrową, smaczną i z pewnością niemonotonną. Z tego powodu dieta na dowóz cieszy się dużą popularnością wśród osób, które lubią dobrze zjeść, ale nie mogą sobie pozwolić na wielogodzinne przygotowywanie posiłków. Osoby takie często ograniczały się do dań robionych na szybko, gotowców, przetworzonego jedzenia. Zamawiając dietę pudełkową, kończą z takim trybem życia – w końcu mogą odżywiać się smacznie i zdrowo.

Catering dietetyczny – sposób na zgrabną sylwetkę

Dieta na dowóz wybierana jest również przez tych, którzy chcą poprawić swój wygląd. Zasada działania diety jest bardzo prosta: klient w regularnych odstępach czasu spożywa posiłki o odpowiedniej dla siebie kaloryczności, dzięki czemu systematycznie chudnie. Kaloryczność diety pudełkowej można dobrać samodzielnie bądź w porozumieniu z dietetykiem – nie powinna być zbyt wysoka ani zbyt niska. Zbyt wolne tempo chudnięcia może zniechęcić do dalszej walki z kilogramami, natomiast zbyt szybkie nie jest korzystne dla zdrowia i niesie ze sobą ryzyko wystąpienia efektu jo-jo.