/Czy można zatrzymać oczko w rajstopach? A jeśli tak, to jak?
oczko w rajstopach

Czy można zatrzymać oczko w rajstopach? A jeśli tak, to jak?

Rajstopy to jeden z fundamentalnych rodzajów damskiej odzieży. Niestety, są one często bardzo figlarne dla użytkowniczki. I nie chodzi tu wcale o ich seksapil lub dostępny na nich wzór, ale raczej o ich zdolność do „puszczania oczek”. Jak zatrzymać oczko w rajstopie i co można zrobić, by ograniczyć efekt stopniowego rozpruwania?

Jak zabezpieczyć rajstopy przed puszczaniem oczek?

Od razu należy podkreślić, że metody na zatrzymanie oczka w rajstopach są dość… kontrowersyjne. Warto jednak z nich skorzystać, gdyż u wielu pań są one po prostu skuteczne. Na początek warto wymienić kilka metod, które (podobno) zwiększają żywotność rajstop i tym samym uniemożliwiają puszczenie oczka. Jedną z nich jest ich… zamrożenie na kilka godzin przed wyjściem. Wiele osób sądzi, że „hartowanie” rajstop jest skuteczne i ogranicza ryzyko puszczenia oczka w ich strukturze. Zapobiegnąć powstawaniu oczek można również poprzez ich delikatne mycie za pomocą zwykłego szamponu. Co ważne, aby utrzymać wytrzymałość rajstop, należy je przepłukać za pomocą mieszaniny wody i octu. Można też skorzystać z lakieru do włosów, który jest pod tym względem dość skuteczny i znacznie zwiększa żywotność rajstop.

Jak naprawić oczko w rajstopach i czym je zatrzymać?

Jeśli oczko już powstało, to trzeba działać bardzo szybko, gdyż ma ono tendencję do prawie natychmiastowego powiększenia. Sprawdzoną metodą na ograniczenie tego zjawiska jest zastosowanie lakieru do paznokci i posmarowanie nim okolic wspomnianego oczka. Można też zastosować klej, bądź mydło, którymi (tak jak w przypadku lakieru) smaruje się okolicę, w której powstała zmiana. Jak naprawić oczko w rajstopie, aby zmiana nie była widoczna? Odpowiedź jest prosta, a zarazem problematyczna: trzeba oddać modne rajstopy damskie do specjalnego zakładu, który specjalizuje się w ich cerowaniu. Jakiekolwiek reperowanie ich we własnym zakresie może raczej przynieść opłakane rezultaty, dlatego należy je oddać w ręce prawdziwych fachowców.

Jak w prosty sposób zapobiec wypadaniu oczek?

Oczywiście stosowanie różnych odczynników chemicznych to nie jedyny sposób na to, by uniknąć powstawania oczek. Czym zatrzymać oczko w rajstopie, aby nie trzeba było nosić przy sobie różnych dodatkowych preparatów? Warto wykorzystać do tego celu… zdrowy rozsądek. W grubych rajstopach oczka puszczają znacznie rzadziej niż w cienkich. Dlatego okres zimowo – jesienny to czas, w którym ryzyko „puszczenia oczka” jest zdecydowanie mniejsze. Skutecznym rozwiązaniem jest też noszenie w torebce dodatkowej pary rajstop. Jest to metoda najtańsza i najmniej czasochłonna.

Podsumowując, mniej lub bardziej skomplikowane metody zatrzymania oczek w rajstopach sprawdzają się jedynie wtedy, gdy ich posiadaczka nie ma możliwości, by przebrać je na miejscu. Jeśli jednak taka możliwość istnieje, warto z niej skorzystać, gdyż daje ona 100 procent bezpieczeństwa i nie jest tak problematyczna.