/Kryteria wyboru kierownicy do gier PC
kierownicy do gier

Kryteria wyboru kierownicy do gier PC

Żadna klawiatura i żaden gamepad niestety nie pozwalają w pełni wykorzystać możliwości, jakie zapewniają dzisiejsze komputerowe gry wyścigowe. Kierowanie w nich pojazdem przy użyciu tych akcesoriów zawsze jest tylko namiastką prawdziwych związanych z siedzeniem na pokładzie samochodu czy motocykla emocji. Prawdziwą radość z gry i możliwość odkrycia jej wszystkich opcji będziemy mieli tylko wówczas, gdy zaopatrzymy się w kierownicę gamingową, najlepiej w zestawie z pedałami gazu. W naszym artykule podpowiadamy, jakie kryteria należy wziąć pod uwagę dokonując wyboru kierownicy do gier PC.

Poznanie najważniejszych kryteriów wyboru kierownicy do gier PC jest bardzo istotne, ponieważ w sklepach można obecnie znaleźć bardzo dużo kierownic oraz zestawów kierownic z pedałami gazu, nie każdy jednak będzie w stanie nam zapewnić tak samo dobrą zabawę. Kierownicę do gier można kupić już nawet za około 100 zł, trzeba jednak zdawać sobie sprawę z tego, że takie akcesoria gamingowe nie mają zbyt dobrej jakości wykonania i na pewno nie zapewnia nam takiej radości z gry. Zakupienie dobrej kierownicy do gier będzie się niestety wiązało z nieco większym wydatkiem. Nie warto jednak na nim oszczędzać, ponieważ dobrej jakości kierownica zapewni nam długie godziny dobrej zabawy. Na jakie elementy na pewno trzeba zwrócić uwagę podczas wybory kierownicy do gier wyścigowych?

Sama kierownica czy zestaw z pedałami gazu?

Pierwszą rzeczą, jaką na pewno musimy wziąć pod uwagę jest to, czy chcemy kupić samą kierownicę, czy cały zestaw, czyli kierownicę do gier i dodatkowe akcesoria. Sama kierownica do gier na pewno będzie tańsza, ale tylko mając kierownicę w zestawie z pedałami czy hamulcem ręcznym będziemy mogli się poczuć jak prawdziwi kierowcy.

Jak tłumaczy nasz rozmówca, doradca klienta ze sklepu z akcesoriami gamingowymi Minido: „Bardziej rozbudowane zestawy posiadają także hamulec ręczny, pedały gazu, hamulec i sprzęgło oraz dźwignię zmiany biegu. Dzięki nim symulacja jazdy samochodem czy motorem znacznie bardziej przypomina prawdziwą jazdę. W naszym sklepie internetowym znajduje się bardzo dużo rodzajów kierownic do gier, wielu cenionych na rynku producentów, m.in. takich firm, jak THRUSTMASTER”.

Sposób mocowania kierownicy do gier

Wybierając kierownice do gier warto jest się także zastanowić nad preferowanym sposobem jej mocowania. Mamy 3 rodzaje kierownic: kierownice mocowane na przyssawki, które umożliwiają jej doczepienie do gładkiej powierzchni blatu, kierownice mocowane mechanicznie za pomocą uchwytów do blatu biurka lub stołu oraz kierownice na składanych stojakach, z możliwością regulacji wysokości. Najbardziej stabilne są te dwa ostatnie rodzaje kierownic do gier PC.

Kąt obrotu kierownicy do gier

Kolejnym bardzo ważnym kryterium wyboru kierownicy do gier powinien być jej kąt obrotu. Tu też mamy wiele możliwości. Najtańsze modele mają maksymalny kąt obrotu 180 stopni, istnieją jednak także kierownice do gier z kątem obrotu równym nawet 900 stopni. Kierownic nie powinna mieć jednak ani zbyt małego, ani zbyt dużego kąta obrotu. W tym drugim przypadku konieczne bowiem będzie zbyt długie nią kręcenie. Według specjalistów od gier komputerowych najbardziej optymalne i uniwersalne są kierownice do gier o kącie obrotu od 300 do 360 stopni. Najlepiej jednak wybrać taką, która ma możliwość regulacji kąta, ponieważ inaczej będzie się jeździło samochodem po mieście, a inaczej bolidem F1.

Dodatkowe funkcje w kierownicach

Warto jest również zapoznać się z funkcjami dodatkowymi wybranej kierownicy. Dobrej jakości kierownice mają system sprężenia zwrotnego, który zapewnia odpowiednią ilość wstrząsów podczas jazdy po nierównej powierzchni, co przypomina doznania, jakie się odczuwa podczas jazdy prawdziwym autem. W tańszych modelach kierownic zamiast systemów sprężenia zwrotnego zastosowane są z kolei wibracje kierownicy, które nie oddają w pełni tego co się dzieje na drodze.

TAGS: