/Leasing używanego czy nowego samochodu? Co jest bardziej opłacalne?
leasing używanego samochodu

Leasing używanego czy nowego samochodu? Co jest bardziej opłacalne?

Zmieniasz samochód co kilka lat i zastanawiasz się nad tym, czy postawić nowy, który dopiero co wyjechał z salonu czy używany. A do tego wszystkiego jeszcze dochodzi chęć skorzystania z leasingu. Co zrobić w tej sytuacji? Co jest bardziej opłacalne?

Nie da się ukryć, że nowy samochód jest pewnikiem – wiadome jest jego pochodzenie, historia, dodatkowo chroni go gwarancja. Jednak w tym przypadku powalająca może być jego cena. Niekiedy trzyletni pojazd może być nawet o połowę tańszy od jego nowego odpowiednika. To jest naprawdę dużo. Właśnie ze względu na cenę tak wiele osób decyduje się na leasing używanego samochodu.

Cena to nie wszystko

Z nowym samochodem będzie potencjalnie mniej problemów, a poza tym leasingodawca chętniej sfinansuje taki pojazd. Procedur może być znacznie mniej. Jednak leasing na używane auto cały czas ma swoich oddanych zwolenników. To wcale nie dziwi, w końcu często taki pojazd nie jest prawie w ogóle wyeksploatowany. Zatem dlaczego ktoś miałby przepłacać, jeśli w dużo niższej cenie może otrzymać świetną jakość? Przed podpisaniem umowy warto obliczyć ratę leasingu, z którą będziemy musieli się zmierzyć każdego miesiąca. Aby to zrobić można wejść na stronę firmy CLS, gdzie znajduje się sprawdzony kalkulator leasingu. To właśnie on umożliwi dokładne obliczenie wszystkich kosztów. A w razie jakichkolwiek nieścisłości, zawsze można skontaktować się z profesjonalnym doradcą właśnie z firmy CLS. Można to zrobić zarówno telefonicznie, jak i mailowo.

Kiedy zdecydować się na nowy, a kiedy na używany samochód?

Wszyscy przedsiębiorcy, którzy będą leasingowanym samochodem robić bardzo duże roczne przebiegi albo planują wykorzystywać pojazd znacznie dłużej niż pięć lat, raczej powinni postawić na nowy pojazd. Dzięki temu będzie ich chronić odpowiednia gwarancja, która zapewni im spokój ducha. Zawsze należy pamiętać o samej eksploatacji pojazdu. To w jaki sposób będzie używany ma ogromne znaczenie. Polskie drogi są coraz lepsze, jednakże cały czas nieco brakuje im do ideału. Właśnie dlatego warto wziąć to pod uwagę przed procesem podpisywania umowy. Jeżeli użytkownik jest przekonany o tym, że nie będzie w sposób bardzo intensywny eksploatował leasingowanego pojazdu – ze spokojem może zdecydować się na używany samochód. Pozwoli mu to przede wszystkim na spore oszczędności.

TAGS: