/Najbardziej cenieni producenci systemów wentylacji

Najbardziej cenieni producenci systemów wentylacji

Najważniejszym zadaniem systemu wentylacji w budynku jest zapewnienie sprawnej wymiany powietrza między pomieszczeniami i przestrzenią na zewnątrz. Obecność systemu wentylacji jest wymagana w każdym budynku, zwłaszcza we wnętrzach przeznaczonych do użytkowania przez ludzi.

Zadania systemu wentylacji

Stosowanie systemu wentylacji pozwala na stałą cyrkulację powietrza, a przez to wymianę zużytego i zanieczyszczonego powietrza na świeże, umożliwiające oddychanie i bezpieczne funkcjonowanie urządzeń, które również wykorzystują powietrze – wyjaśnia nasz rozmówca z firmy CENTROWENT.

Nowoczesne systemy wentylacji, oprócz dostarczania świeżego powietrza do wnętrz budynków, wpływają także na poprawę jego parametrów. Wykorzystując rozmaite urządzenia wentylacyjne, klimatyzacyjne i filtry, wpływają na jakość powietrza przez regulację jego temperatury, wilgotności i składu (oczyszczanie z bakterii, zapachów i rozmaitych zanieczyszczeń).

Sprawna i niezawodna wentylacja

Aby wentylacja faktycznie spełniała swoje zadania, musi zostać zaprojektowana zgodnie z obowiązującymi normami i wymogami konkretnego budynku. Nie bez znaczenia jest też jakość poszczególnych komponentów systemu. Przyjrzyjmy się kilku najbardziej cenionym producentom systemów wentylacji.

Systemy wentylacji SYSTEMAIR

SYSTEMAIR to szwedzki producent, działający w branży wentylacyjnej już od 1974 roku. Obecnie firma posiada swoje spółki w ponad 45 krajach na całym świecie, co czyni z niej jedną z najbardziej wpływowych graczy na rynku.

Niekwestionowany sukces systemów wentylacyjnych SYSTEMAIR wynika z wytrwałej realizacji raz obranego celu, którym jest dostarczanie wydajnych i solidnych produktów o możliwie najprostszej budowie i obsłudze.

Systemy wentylacji SMAY

Polska firma SMAY od niemal 30 lat dostarcza kompleksowych rozwiązań z zakresu wentylacji bytowej i pożarowej. Przedsiębiorstwo bezustannie i dynamicznie rozwija się, korzystając ze wszystkich dostępnych możliwości rozwoju i skutecznie wykorzystując dostępne środki.

Obecnie firma dysponuje nie tylko własnymi fabrykami i bogatym parkiem maszynowym, ale też profesjonalnym centrum B&R, a swoje produkty eksportuje do ponad 25 krajów na całym świecie.

Systemy wentylacji VENTURE INDUSTRIES

VENTURE INDUSTRIES to polska spółka, która dostarcza rozwiązań z zakresu systemów wentylacji już od 1990 roku. Firma posiada własną fabryką produkcyjną w Grudziądzu, która może pochwalić się certyfikatami jakości ISO.

Oferta VENTURE INDUSTRIES skierowana jest przede wszystkim do profesjonalnych odbiorców, takich jak firmy budowlane i instalacyjne, zakłady przemysłowe i specjalistyczne sklepy w Polsce oraz za granicą.

Powyższy artykuł prezentuje tylko trzy z wielu doskonałych producentów systemów wentylacji dla budownictwa. Szukając najkorzystniejszych rozwiązań warto przyjrzeć się także innym możliwościom doświadczonych producentów w branży, takim jak np. LINDAB czy LOXIMIDE.