/Niepowtarzalne wnętrza dzięki rzeźbie w drewnie

Niepowtarzalne wnętrza dzięki rzeźbie w drewnie

Od kilku lat we wnętrzach polskich domów króluje styl skandynawski. Prostota, biel i naturalne materiały mogą się jednak szybko znudzić. Jeśli chcecie sprawić, że wnętrze waszego domu będzie wyjątkowe, nie musicie z nich rezygnować.

 

Rzeźba w drewnie – zaprzyjaźnij się z nią

Rzeźbione meble, fragmenty mebli, ornamenty, szafy, stoły – to wszystko zastąpione zostało przez bardzo proste meble. Nawet poręcze schodów wykonuje się bardzo często z metalu lub innego zimnego materiału. Wszystko to ma zapewne swoją użytkową formę, jednak brakuje w tym duszy. Na szczęście artyści tacy jak Grzegorz Michałek, są w stanie wyczarować wspaniałe meble i dodatki, które są w stanie zaczarować każdego miłośnika sztuki.

 

Grzegorz Michałek to artysta, który para się snycerstwem, jest to nic innego, jak troszkę już zapomniana sztuka rzeźbienia w drewnie. Zajmuje się on zarówno sztuką w formie artystycznej, jak i sztuką użytkową, tworząc niepowtarzalne poręcze, bramy, ramy, balustrady, a także całe kuchnie. Meble te wykorzystują niezwykłe umiejętności snycerskie z precyzją i tradycyjnym stylem zakopiańskim. Tym, co robi największe wrażenie, jest fakt, że możliwe jest zamówienie rzeczy tak przyziemnych, jak meble, u wspaniałego artysty.

 

Rzeźba drewniana w twoim domu

Urozmaicenie wnętrza swojego domu jest czymś, o czym marzy wielu z nas. Często wybieramy gotowe zestawy mebli, ponieważ stawiamy na najprostsze rozwiązania, zapominając o tym, że we wnętrzu własnego domu to właśnie my mamy czuć się najlepiej. Boimy się wszystkiego, co oryginalne i zbyt ozdobne. Rzeczywiście rzeźba w drewnie nie należy do popularnych dodatków, jednak w dużych i przestronnych wnętrzach to właśnie taki rodzaj dodatków czy mebli sprawdzi się najlepiej.

 

Należy jednak pamiętać, że nie wszędzie taki typ wnętrz będzie wyglądał dobrze. Zbyt zagracone, niewielkie i ciemne wnętrze może zostać przytłoczone przez drewniane dodatki czy meble. Dlatego jest to zdecydowanie coś, co sprawdzi się w przypadku jasnych i przestronnych pomieszczeń. Warto to mieć na uwadze i nie dać się ponieść emocjom. Chwila rozmowy z artystą, u którego chcemy zamówić dane meble czy dodatki, pomoże w podjęciu właściwej decyzji. Przed współpracą odwiedzić można ogród Grzegorza Michałka, który jest swoistą galerią jego prac. Znajdują się tam prawdziwe dzieła sztuki snycerskiej. Rzeźbienie w drewnie to jedna z bardziej zapomnianych sztuk, która dzięki niemu zyskuje nowe życie, nie tylko wo galeriach i muzeach, ale także w naszych domach.