/Trendy w branży dekoracji okiennych w 2021 roku
dekoracji okiennych

Trendy w branży dekoracji okiennych w 2021 roku

Rozpoczęty już blisko trzy miesiące temu rok 2021 daje nam możliwość przewidzenia tego, co będzie modne w kolejnych miesiącach. Dotyczy to zarówno różnych inspiracji w aranżacji wnętrz, jak i samych dekoracji okiennych w postaci zasłon czy rolet, często nie tylko w wersji napędzanej manualnie, ale i automatycznej, przykładem są, ot choćby, elektryczne rolety czy karnisze sufitowe. Spójrzmy zatem, jak przedstawia się ta sytuacja w przypadku miasta Poznania.

Zasłony muszą być wysokiej jakości i idealnie dopasowane!

Spoglądając na wybierane przez Polaków modele zasłon okiennych, można śmiało zauważyć, że obecnie przywiązujemy coraz większą wagę do jakości nabywanego produktu. Już nie kupujemy standardowych firan czy kotar w sklepach, lecz decydujemy się na uszycie ich na miarę. Na popularności zyskują też bardziej nietypowe modele. Wspomnijmy tylko o zasłonach z kryształkami, czy zasłonach na duże okna, które można zobaczyć np. na stronach sklepu z zasłonami i roletami Małgorzata z Poznania. Pierwsze z nich pokazują, że modne rozwiązania będą zyskiwały na popularności, drugie zaś udowadniają, iż kupujący są coraz bardziej zainteresowani zasłonami na miarę, a więc takimi, które będą idealnie dopasowane do danego okna i spełnią nasze oczekiwania. To samo zresztą dotyczy też popularności zasłon na flexach, łatwych w dopasowaniu do nierówno podwieszonego, np. wskutek odkształcenia sufitu, karnisza.

Rolety rzymskie zyskają na popularności, ale hitem będzie wersja duo!

Roleta, jaka jest, to każdy widzi, lecz nie jest to jednak tak do końca prawda. Faktycznie, pierwsze rolety zwijane były często nijakie, wielką nowością był sam fakt, że pojawiła się alternatywa dla tradycyjnych firan. Dzisiaj jednakże na rynku istnieją jeszcze bardziej ozdobne rolety rzymskie na wymiar (są nawet elektryczne rolety rzymskie, takie jak te) oraz najciekawsza ich wersja, to znaczy rolety rzymskie duo. W przeciwieństwie do zwykłej rolety rzymskiej wersja duo to wynik połączenia ze sobą dwóch osobnych rolek i dwóch warstw tkaniny. Dzięki temu, decydując się na roletkę na wymiar, możemy osiągnąć efekt podobny do jednoczesnego posiadania firanek i kotary okiennej. To murowany hit na 2021 rok!

Dlaczego nie skorzystać z wygody automatyki okiennej?

W ostatnim sezonie można było dostrzec trend, który wskazywał na wzrost zainteresowania osób prywatnych automatyką okienną, czyli karniszami elektrycznymi oraz tak zwanymi roletami elektrycznymi. Można by zapytać, dlaczego pojawiające się zwykle tylko z zasłonami w hotelach karnisze elektryczne, takie jak te tutaj, trafiają pod strzechy? Odpowiedź jest jednak prosta: popularyzacja idei smart home i wygoda, to główne argumenty, które czynią automatyczne szyny karniszowe i rolety elektryczne bardzo ciekawym wyborem dla wszystkich, zwłaszcza do okien dachowych!