/Najdziwniejsze hotele na świecie
hotel

Najdziwniejsze hotele na świecie

Oczywistym jest, że nie każdy hotel wygląda tak samo, jednak niektóre wyróżniają się zdecydowanie bardziej niż inne. Z pomocą best western możesz wynająć pokój w najdziwniejszych hotelach na świecie.
Do bardzo nietypowych hoteli można zaliczyć:

1. Hotel zbudowany z soli

Hotel Tayka de Sal, mieszczący się w Boliwii, na pustyni Salar de Uyuni, jest w całości zrobiony z… soli. W tym niezwykłym hotelu nawet meble i dywany są zrobione w całości z soli. W regulaminie tego miejsca zapisany jest… zakaz oblizywania wyposażenia oraz ścian.

2. Kapsuły w Japonii

Te nietypowe hotele powstały w Japonii i są naprawdę niedużych rozmiarów – mają zaledwie 2,5m długości i po 1m wysokości oraz szerokości. W tym „pokoju” mieści się jedynie materac oraz podwieszany telewizor, a zamiast drzwi – wejścia do kapsuły strzeże roleta.

3. Lodowy hotel w Szwecji

W szwedzkim mieście Jukkasjärvi powstaje bardzo niezwykły hotel, w całości stworzony z lodu i śniegu. Jako że co roku powstaje od nowa, nigdy nie wygląda tak samo. Hotel działa od grudnia aż do początków kwietnia, kiedy to… rozpływa się pod wpływem temperatury na dworze. W hotelu panuje temperatura -5 stopni, dlatego jeśli nie przepadasz za zimnem, lepiej poszukaj innego noclegu.

4. Marzenie z dzieciństwa – domek na drzewie

To kolejna propozycja hotelu rodem ze Szwecji. W miejscowości Harads właściciele hotelu dają nam niezwykłą możliwość spędzenia nocy w aż sześciu niesamowitych domkach, stworzonych na drzewach. Kilka lat temu powstał tam nawet domek, który imituje… statek kosmiczny, lądujący na drzewie! Domki są w pełni proekologiczne i przepięknie urządzone, a dzięki wysokości, na której je umieszczono, zapewniają niezapomniane widoki.

5. Podniebny nocleg w dźwigu

Choć ciężko na 100% nazwać tę „kwaterę” hotelem, zdecydowanie jest to miejsce niezwykłe i dające możliwość odpoczynku – to jest o ile ktoś potrafi w pełni wypocząć na wysokości 18m, zawieszony w dźwigu portowym w Harbour Crane w holenderskim Harlingen. Choć wydawać by się mogło, że to lokum nie zachwyci standardem wyposażenia, jest wręcz przeciwnie: twórcy tego dwuosobowego „hotelu” zdołali umieścić w nim podwójne łóżko, wygodne fotele, minibar, i sprzęt audio-wideo. Jakby tego było mało – wnętrze dźwigu jest ogrzewane zimą, a latem, w razie potrzeby, można w nim włączyć klimatyzację! Dzięki dużej wysokości, można stamtąd podziwiać naprawdę niezwykłe widoki.

Więcej na lista najdziwniejszych hoteli na świecie.

TAGS: