/Wrocław kulturalną stolicą Polski

Wrocław kulturalną stolicą Polski

Wrocław jest jednym z dwóch miast w Polsce, które zostały odznaczone mianem „Europejskiej Stolicy Kultury”. Takie wyróżnienie otrzymują europejskie miasta, które przez rok czasu mogą prezentować życie kulturalne, które toczy się nie tylko na ich terenie, ale również na obszarze całego regionu oraz państwa. Wrocław może zaproponować swoim mieszkańcom i przybywającym do niego turystom liczne atrakcje kulturalne.

Wrocławskie teatry, kina, muzea i galerie zapraszają do odwiedzin

We Wrocławiu nie sposób się nudzić. Czy za oknem świeci słońce, czy pada deszcz, możemy odwiedzić jeden z teatrów, kino, muzea czy galerie sztuki, podziwiając zapierające dech w piersiach arcydzieła. Możemy podziwiać sztukę nowoczesną, posłuchać jazzu albo udać się na przedstawienie teatralne. Do obejrzenia prawdziwych skarbów zapraszają m.in. Muzeum Przyrodnicze, Archidiecezjalne czy Sztuki Medalierskiej.

We Wrocławiu organizowane są również wydarzenia artystyczne w kategorii muzyki, filmu i teatru. To tutaj odbywają się niepowtarzalne koncerty, w tym mieście też zorganizowany został w ubiegłym roku festiwal filmowy „Nowe Horyzonty” oaz 29. Edycja Europejskich Nagród Filmowych. Co więcej, do kwietnia 2017 roku miasto Wrocław nosiło miano „Światowej Stolicy Książki UNESCO”, organizując liczne warsztaty oraz sympozja. Mogli w nich brać udział wszyscy miłośnicy czytelnictwa. Każdego roku organizowanych jest wiele nowych projektów. Ponadto, szczególnie w okresie wiosennym i letnim można uczestniczyć w przedstawieniach pod gołym niebem, podziwiać pokazy artystyczne i po prostu spacerować uliczkami Rynku Głównego, który nocą staje się szczególnie klimatyczny. Wrocław jako kulturalna stolica Polski pozwala również zwiedzać wiele zabytków. Każdy dzień to nowe wrażenia, nowe doświadczenia i jeszcze więcej miejsc, które chcielibyśmy zobaczyć. Zaliczają Siudo nich chociażby gotyckie kościoły czy dwa ratusze znajdujące się na Rynku Głównym.

Oferta noclegowa Wrocławia

Jeżeli nie mieszkamy we Wrocławiu, ale chcielibyśmy uczestniczyć w życiu kulturalnym Wrocławia, możemy skorzystać z bogatej oferty noclegowej miasta. Szczególnie warte polecenia są dogodnie ulokowane hotele, pozwalające na łatwy dojazd, a jednocześnie znajdujące się w spokojnej części tego pięknego i chętnie odwiedzanego miasta. Jednym z nich jest Hotel Sleep we Wrocławiu, gwarantujący gościom 25 komfortowych i dobrze wyposażonych pokoi. Miejsce można zarezerwować drogą elektroniczną albo telefoniczną. Warto korzystać ze sprawdzonych obiektów noclegowych, aby przyjemnie wypocząć i cieszyć się atrakcjami kulturalnymi Wrocławia.