/Co znajduje się w ofercie drukarni?
Druk wizytówek

Co znajduje się w ofercie drukarni?

Drukarnie dla większości ludzi kojarzone są z miejscami, w których drukuje się wyłącznie kartki papieru. Jednak odkąd samodzielne kupno drukarki nie jest już problemem dla przeciętnego człowieka, można by oczekiwać, że drukarnie powinny przestać istnieć.

W końcu skoro każdy człowiek może już sam w domu wydrukować sobie rzeczy, po co w takim razie ma wydawać niepotrzebnie pieniądze? Prawdziwa drukarnia nie zajmuje się tylko drukowaniem kilku stron z komputera. Zakres jej oferty jest o wiele szerszy i dostosowany nie tylko do indywidualnego klienta, ale także do całych firm. W związku z tym można wyróżnić na przykład dwie rzeczy, którymi drukarnia na pewno (a przynajmniej powinna) się zajmie.

Druk ulotek

Codziennie na ulicach można zauważyć ludzi roznoszących ulotki. Te ładnie wykonane nie biorą się przecież z nieba. Druk ulotek to jedna z usług jakie oferują drukarnie. Ulotki mogą zostać wydrukowane w różnych formatach, poczynając od A3, a na A6 kończąc. Technika wykonania zazwyczaj zależy od wielkości zamówienia, ale wykonywana jest cyfrowo lub offsetowo. Papier, na których wykonywany jest druk ulotek jest w wersji zwykłej, kredowej lub satynowej o różnych grubościach i z wyborem błyszczenia lub matu. Ponadto po wydrukowaniu ulotek, w niektórych drukarniach istnieje też opcja ich późniejszego zalaminowania, zafoliowania itp.. Druk ulotek w wersji cyfrowej powinni wybrać te osoby, którym zależy na szybkiej usłudze oraz, którzy nie mają aż tak dużo sztuk do wydrukowania. Ulotki offsetowe zaś poleca się ludziom, którzy hurtowo zamawiają ich wydruk. Wtedy cena jest naprawdę niska.

Druk wizytówek

Druk ulotek to nie wszystko, istnieją tez inne usługi jak na przykład druk wizytówek. W teorii ich wykonywanie jest podobne do ulotek. Do wyboru także jest technika cyfrowa lub offsetowa, ale papier jest już nieco inny. Klient może zdecydować się na druk ulotek na papierze kredowym, satynowym, niepowlekanym lub ozdobnym, przy czym każdy z nich będzie posiadał grubość około 300g/m2.

Chociaż są to tylko dwa przykłady usług jakie wykonuje przeciętna drukarnia, należy pamiętać, że w swojej ofercie na pewno ma ich znacznie więcej. Druk ulotek i wizytówek został przedstawiony z powodu popularności w ich wykonywaniu oraz fakcie, że na pewno każdy choć raz w życiu się z nimi spotkał i może zastanawiać się gdzie można je zakupić.